برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ به قدری متنوع است که پاسخگوی هر لباس با هر جنسی که داشته باشد، هست. بهتر است که بر اساس این برنامه‌ها لباس خود را بشوییید تا بهترین نتیجه را داشته باشید.

اگر ماشین لباسشویی خود را تازه خریده‌اید و طرز کار با آن را نمی‌دانید و بهترین برنامه شستشو را نیز نمی‌شناسید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

طرز کار با لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی یکی از مهم‌ترین لوازم خانگی برقی است که وظیفه شستشوی تمامی لباس‌های و پارچه‌های موجود در خانه را دارد. این دستگاه با استفاده از آب و مواد شوینده تمامی کثیفی و لکه‌های موجود بر روی پارچه را پاک می‌کند.

پیش از آنکه طرز کار با لباسشویی سامسونگ را به شما آموزش دهیم بهتر است درباره نحوه قرار دادن لباس‌ها در دیگ به صورت مختصر صحبت کنیم.

برای داشتن شستشویی بهتر و با کیفیت، توصیه می‌شود لباس‌ها را بر اساس طیف رنگی جداسازی کنید تا رنگشان با یکدیگر در دیگ مخلوط نشود و اصطلاحا به هم رنگ پس ندهند. جداسازی لباس‌هایی با جنس ضخیم و زبر از لباس‌های نازک و ظریف نیز باعث می‌شود که عمر الیاف لباس‌های حساس بیشتر گردد. ایراد در بسیاری از موارد میتواند باعث ایجاد صدای زیاد لباس شویی شود.

لباس‌ها را به صورت تکی و بدون آنکه تا بزنید در داخل دیگ بیندازید. سعی کنید آنها را به صورت مستقیم در دو طرف دیگ قرار دهید تا قسمتی از آن سنگین‌تر نشود و تعادل دیگ حفظ گردد.

از ورود دستمال کاغذی، لوازم ریز فلزی و غیره به دیگ جلوگیری کنید و سعی کنید حداکثر نیمی از ظرفیت دیگ پرشود و باقی آن خالی باقی بماند.
در قسمت بالای درب تمام ماشین لباسشویی‌های مدل اتوماتیک تعدادی دکمه به همراه یک نمایشگر کوچک وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا می‌شوید:

دکمه Power

مهم‌ترین دکمه در این قسمت دکمه قدرت یا همان Power است که شکل متفاوتی با دیگر دکمه‌ها دارد. پس از قرار دادن لباس‌ها در داخل دیگ، درب را به صورت کامل ببندید و دکمه Power را فشار دهید تا چراغ‌ها و نمایشگر لباسشویی روشن شود و امکان انتخاب برنامه را داشته باشید.

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

ولوم چرخشی برنامه‌ها

دکمه چرخشی برجسته و بزرگی در میان دستگاه وجود دارد که به آن ولوم برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ می‌گوییم. در کنار این دکمه چرخشی، تمامی برنامه‌های شستشو نوشته شده و در کنارش چراغ کوچکی نیز وجود دارد که با چرخاندن آن می‌توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید.

نکته: روشن بودن چراغ هر برنامه به منزله انتخاب آن برنامه است.

نمایشگر

هر برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگکه انتخاب شود، با دما و سرعت چرخشی خاص تنظیم شده که بر روی نمایشگر اطلاعات آن ثبت می‌شود تا کاربر از آن اطلاع داشته باشد و بتواند به راحتی آنها را تغییر دهد.

البته این تنها کاربرد نمایشگر نیست و ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ نیز از همین طریق به اطلاع شما می‌رسد تا شما برای تعمیر ماشین لباسشویی خود اقدام نمایید.

دکمه Temp

شما با استفاده از این دکمه می‌توانید دمای آب لباسشویی را از سرد تا حداکثر دمای تعریف شده در دستگاه تغییر دهید. البته در برخی از برنامه‌های شستشو، تغییر دما محدود است. مثلا امکان انتخاب بالاترین دمای آب برای برنامه‌های مخصوص لباس‌های تیره یا حساس وجود ندارد.

دکمه Rinse در راهنمای برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

این دکمه به شما اجازه می‌دهد دفعات آبشکی لباس‌های خود را تنظیم کنید.

دکمه spin

این دکمه سرعت چرخش دیگ را تنظیم می‌کند و هرچه سرعت چرخش بیشتر باشد لباس‌ها تمیزتر و خشک‌تر خواهد بود.

برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

دکمه dry level

این دکمه میزان خشک شدن لباس و نحوه خشک شدن آن را تنظیم می‌کند. بروز مشکل در این دکمه میتواند علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی باشد.

دکمه Bubble soak

در اکثر لباسشویی‌های سامسونگ قابلیت لکه زدایی با استفاده از فناوری حباب ساز وجود دارد که می‌تواند بدون آسیب رساندن به الیاف لبس اکثر لکه‌ها را از روی آن بزداید.

دکمه Options در برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

سایر تنظیمات لباسشویی با کمک نمایشگر در این دکمه لحاظ شده است.

دکمه Delay End

با استفاده از این دکمه می‌توانید شروع برنامه شستشو منتخب خود راب هزمانی دیگر در آینده موکول کنید بدون اینکه نیاز به فشردن دکمه شروع به کار، در آن زمان را داشته باشید.

دکمه start/pause

پس از اینکه برنامه خود را انتخاب کردید تنها کافیست این دکمه را بفشارید تا شروع به کار کند. متوقف کردن لباسشویی در حین اجرای برنامه نیز از طریق فشردن همین دکمه امکان پذیر است.

معرفی برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

حال که طرز کار با لباسشویی سامسونگ را یاد گرفتید، وقت آن است که تمامی برنامه‌های شستشوی تنظیم شده بر روی دستگاه را بشناسید و ویژگی هریک را بدانید.

این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب برنامه شستشو را بر اساس جنس، رنگ و میزان لکه موجود بر روی پارچه داشته باشید.

برنامه Cotton

این برنامه به صورت اختصاصی برای لباس‌های با جنس کتان طراحی شده و دمای آب بسیار بالایی دارد. از این برنامه برای شستشوی لباس‌های رنگی با میزان کثیفی متوسط رو به بالا نیز استفاده می‌شود.

برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

برنامه Synthetic

Synthetic به معنای الیاف مصنوعی است و برای لباس‌هایی کاربرد دارد که در آن از الیاف مصنوعی و پلاستیکی استفاده شده است. دمای این برنامه 60 درجه است و مدت زمان آن نه خیلی زیاد و نه خلیل کم است (80 دقیقه).

برنامه wool

این برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ برای لباس‌های پشمی و بافتنی طراحی شده تا موجب خرابی بافت آن نشود و کثیفی‌ها از روی آن به راحتی پاک گردد.

دمای آب بیشتر از 40 درجه نمی‌شود و زمان کل آن نیز بسیار کم است. همچنین نحوه تکان خوردن دیگ نیز بسیار آرام و کم است تا به لباس آسیب وارد نشود.

برنامه baby Care

بهتر است تمیز کردن تمامی لباس‌‎های کودکان و کسانی که پوست حساسی دارند با این برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ انجام شود.

چرا که دمای آن بسیار بالاست و تمامی کثیفی‌ها و باکتری‌های روی الیاف را از بین می‌برد. دمای آب حدود 60 درجه است و می‌تواند لکه‌های سرسخت را در خود حل کند.

برنامه Rinse & Spin

در این برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ شستشویی صورت نمی‌گیرد و لباس‌ها تنها آبکشی و خشک می‌شوند.

برنامه Eco Drum Clean؛ مهم‌ترین برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

این برنامه مخصوص شستشوی لباس نیست و برای تمیز کردن داخل دیگ انجام می‌شود. شما باید با استفاده از جرمگیر مخصوص پس از هر 40 بار استفاده از دستگاه، دیگ خود را بشویید تا تمامی رسوبات حذف شود و نیاز شما به تعمیر لباسشویی سامسونگ را کم کند.

دفترچه برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

برنامه Air Wash- Deodorization & Sanitization

این برنامه یکی از خاص‌ترین برنامه‌های منحصر به فرد سامسونگ است که به کاربر اجازه می‌دهد بدون نیاز به آب و شوینده، لباس تمیز اما بد بوی خود را خوشبو و ضدعفونی کند. تکنولوژی Air Wash با استفاده از هوای گرم بوی نامطبوع الیاف را از بین می‌برد و باکتری‌های موجود بر روی آن را می‌کشد.

برنامه Delicate

این برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ برای لباس‌هاس حساس طراحی شده تا با کمترین دور موتور و دمای آب لباس‌ها را بشوید. البته لکه‌های لباس باید کم و ضعیف باشند و برای لکه‌های قوی‌تر بهتر است به دنبال راهکار دیگری مثل دادن لباس به خشکشویی باشید.

برنامه Daily Wash

لباس‌هایی که در طول روز پوشیده می‌شوند اکثرا کثیفی و لکه خاصی ندارند و تنها به خاطر بوی عرق خود نیاز به شستشو دارند. این برنامه با دمای معمولی و مدت زمانی کم می‌تواند لباس‌ها را تمیز و خوشبو کند بدون آنکه به دلیل دمای بالای آب و دور موتور بالا آسیبی به الیاف لباس وارد شود.

برنامه Super Eco Wash؛ آخرین مورد از برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

در این برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ سعی شده تا دستگاه در کنار داشتن عملکردی عالی، کمترین میزان مصرف برق را داشته باشد. اکثر لکه‌های موجود بر روی لباس‌ها در این برنامه قابل تمیز شدن هستند و زمان کل آن تنها 90 دقیقه است.

 

حال که تمامی برنامه شستشو لباسشویی سامسونگ را شناختید به راحتی می‌توانید بر اساس جنس و میزان لکه‌های لباس بهترین برنامه را انتخاب کنید.

هرچه لکه‌های لباس بیشتر و سخت‌تر باشد باید دمای برنامه منتخب خود را بالاتر ببرید. توصیه می‌شود دور موتور دستگاه را کمتر از 100 دور در دقیقه انتخاب کنید تا علاوه بر اینکه آسیب کمتری به الیاف لباس وارد شود، عمرم موتور لباسشویی نیز افزایش پیدا کند.