بهتر است که بر اساس این برنامه‌ها لباس خود را بشوییید تا بهترین نتیجه را داشته باشید. زيرا برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ به قدری متنوع است که پاسخگوی هر لباس با هر جنسی که داشته باشد، هست.

اگر ماشین لباسشویی خود را تازه خریده‌اید و طرز کار با آن را نمی‌دانید و بهترین برنامه شستشو را نیز نمی‌شناسید، توصيه می كنيم با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

 

طرز کار با لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی یکی از مهم‌ترین لوازم خانگی برقی است که وظیفه شستشوی تمامی لباس‌های و پارچه‌های موجود در خانه را دارد. این دستگاه با استفاده از آب و مواد شوینده تمامی کثیفی و لکه‌های موجود بر روی پارچه را پاک می‌کند.

پیش از آنکه طرز کار با لباسشویی سامسونگ را به شما آموزش دهیم بهتر است درباره نحوه قرار دادن لباس‌ها در دیگ به صورت مختصر صحبت کنیم.

برای داشتن شستشویی بهتر و با کیفیت، توصیه می‌شود لباس‌ها را بر اساس طیف رنگی جداسازی کنید تا رنگشان با یکدیگر در دیگ مخلوط نشود و اصطلاحا به هم رنگ پس ندهند.

جداسازی لباس‌هایی با جنس ضخیم و زبر از لباس‌های نازک و ظریف نیز باعث می‌شود که عمر الیاف لباس‌های حساس بیشتر گردد. ایراد در بسیاری از موارد میتواند باعث ایجاد صدای زیاد لباس شویی شود.

لباس‌ها را به صورت تکی و بدون آنکه تا بزنید در داخل دیگ بیندازید. سعی کنید آنها را به صورت مستقیم در دو طرف دیگ قرار دهید تا قسمتی از آن سنگین‌تر نشود و تعادل دیگ حفظ گردد.

از ورود دستمال کاغذی، لوازم ریز فلزی و غیره به دیگ جلوگیری کنید و سعی کنید حداکثر نیمی از ظرفیت دیگ پرشود و باقی آن خالی باقی بماند.

شستشوی ماشین لباسشویی

 

عملکرد دکمه‌های ماشین لباسشویی سامسونگ

در قسمت بالای درب تمام ماشین لباسشویی‌های مدل اتوماتیک تعدادی دکمه به همراه یک نمایشگر کوچک وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا می‌شوید:

 • دکمه Power

مهم‌ترین دکمه در این قسمت دکمه قدرت یا همان Power است که شکل متفاوتی با دیگر دکمه‌ها دارد.

پس از قرار دادن لباس‌ها در داخل دیگ، درب را به صورت کامل ببندید و دکمه Power را فشار دهید تا چراغ‌ها و نمایشگر لباسشویی روشن شود و امکان انتخاب برنامه را داشته باشید.

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

 

 • ولوم چرخشی برنامه‌ها

دکمه چرخشی برجسته و بزرگی در میان دستگاه وجود دارد که به آن ولوم برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ می‌گوییم. در کنار این دکمه چرخشی، تمامی برنامه‌های شستشو نوشته شده و در کنارش چراغ کوچکی نیز وجود دارد که با چرخاندن آن می‌توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید.

نکته: روشن بودن چراغ هر برنامه به منزله انتخاب آن برنامه است.

 

 • نمایشگر

هر برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگکه انتخاب شود، با دما و سرعت چرخشی خاص تنظیم شده که بر روی نمایشگر اطلاعات آن ثبت می‌شود تا کاربر از آن اطلاع داشته باشد و بتواند به راحتی آنها را تغییر دهد.

البته این تنها کاربرد نمایشگر نیست و ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ نیز از همین طریق به اطلاع شما می‌رسد تا شما برای تعمیر ماشین لباسشویی خود اقدام نمایید.

 

 • دکمه Temp (دما)

شما با استفاده از این دکمه می‌توانید دمای آب لباسشویی را از سرد تا حداکثر دمای تعریف شده در دستگاه تغییر دهید. البته در برخی از برنامه‌های شستشو، تغییر دما محدود است.

مثلا امکان انتخاب بالاترین دمای آب برای برنامه‌های مخصوص لباس‌های تیره یا حساس وجود ندارد.

برنامه ماشین لباسشویی سامسونگ

 

 • دکمه Rinse (آبکشی) در راهنمای برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

این دکمه به شما اجازه می‌دهد دفعات آبشکی لباس‌های خود را تنظیم کنید.

 

 • دکمه spin (چرخش)

این دکمه سرعت چرخش دیگ را تنظیم می‌کند و هرچه سرعت چرخش بیشتر باشد لباس‌ها تمیزتر و خشک‌تر خواهد بود.

برنامه شستشو ماشین لباسشویی سامسونگ

 

 

 • دکمه dry level (خشک کن)

این دکمه میزان خشک شدن لباس و نحوه خشک شدن آن را تنظیم می‌کند. بروز مشکل در این دکمه میتواند علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی باشد.

 

 • دکمه Bubble soak (لکه زدایی حبابی)

در اکثر لباسشویی‌های سامسونگ قابلیت لکه زدایی با استفاده از فناوری حباب ساز وجود دارد که می‌تواند بدون آسیب رساندن به الیاف لبس اکثر لکه‌ها را از روی آن بزداید.

 

 • دکمه Options (تنظیمات) در برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

سایر تنظیمات لباسشویی با کمک نمایشگر در این دکمه لحاظ شده است.

 

 • دکمه Delay End (تاخیر)

با استفاده از این دکمه می‌توانید شروع برنامه شستشو منتخب خود راب هزمانی دیگر در آینده موکول کنید بدون اینکه نیاز به فشردن دکمه شروع به کار، در آن زمان را داشته باشید.

 

 • دکمه start/pause (شروع/توقف)

پس از اینکه برنامه خود را انتخاب کردید تنها کافیست این دکمه را بفشارید تا شروع به کار کند. متوقف کردن لباسشویی در حین اجرای برنامه نیز از طریق فشردن همین دکمه امکان پذیر است.

super eco wash

 

معرفی برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

حال که طرز کار با لباسشویی سامسونگ را یاد گرفتید، وقت آن است که تمامی برنامه‌های شستشوی تنظیم شده بر روی دستگاه را بشناسید و ویژگی هریک را بدانید.

این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب برنامه شستشو را بر اساس جنس، رنگ و میزان لکه موجود بر روی پارچه داشته باشید.

 • برنامه Cotton (شستشوی لباس های کتان)

این برنامه به صورت اختصاصی برای لباس‌های با جنس کتان طراحی شده و دمای آب بسیار بالایی دارد. از این برنامه برای شستشوی لباس‌های رنگی با میزان کثیفی متوسط رو به بالا نیز استفاده می‌شود.

شستشو پارچه های کتان و برنامه ماشین لباسشویی سامسونگ

 

 • برنامه Synthetic (پارچه های مصنوعی)

Synthetic به معنای الیاف مصنوعی است و برای لباس‌هایی کاربرد دارد که در آن از الیاف مصنوعی و پلاستیکی استفاده شده است. دمای این برنامه 60 درجه است و مدت زمان آن نه خیلی زیاد و نه خلیل کم است (80 دقیقه).

برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ و شستشوی پارچه های مصنوعی

 

 • برنامه wool (لباس های پشمی)

این برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ برای لباس‌های پشمی و بافتنی طراحی شده تا موجب خرابی بافت آن نشود و کثیفی‌ها از روی آن به راحتی پاک گردد.

دمای آب بیشتر از 40 درجه نمی‌شود و زمان کل آن نیز بسیار کم است. همچنین نحوه تکان خوردن دیگ نیز بسیار آرام و کم است تا به لباس آسیب وارد نشود.

برنامه شستشو لباس پشمی در ماشسن لباسشویی سامسونگ

 

 • برنامه baby Care (کودک)

بهتر است تمیز کردن تمامی لباس‌‎های کودکان و کسانی که پوست حساسی دارند با این برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ انجام شود.

چرا که دمای آن بسیار بالاست و تمامی کثیفی‌ها و باکتری‌های روی الیاف را از بین می‌برد. دمای آب حدود 60 درجه است و می‌تواند لکه‌های سرسخت را در خود حل کند.

 

 • برنامه Rinse & Spin (آبکشی و خشک کن)

در این برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ شستشویی صورت نمی‌گیرد و لباس‌ها تنها آبکشی و خشک می‌شوند.

برنامه لباسشویی سامسونگ super eco wash

 

 • برنامه Eco Drum Clean (شستشوی بهینه)؛ مهم‌ترین برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

این برنامه مخصوص شستشوی لباس نیست و برای تمیز کردن داخل دیگ انجام می‌شود. شما باید با استفاده از جرمگیر مخصوص پس از هر 40 بار استفاده از دستگاه، دیگ خود را بشویید تا تمامی رسوبات حذف شود و نیاز شما به تعمیر لباسشویی سامسونگ را کم کند.

برنامه Eco Drum Clean مهم‌ترین برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

 

 • برنامه Air Wash- Deodorization & Sanitization (ضدعفونی و بوزدایی)

این برنامه یکی از خاص‌ترین برنامه‌های منحصر به فرد سامسونگ است که به کاربر اجازه می‌دهد بدون نیاز به آب و شوینده، لباس تمیز اما بد بوی خود را خوشبو و ضدعفونی کند. تکنولوژی Air Wash با استفاده از هوای گرم بوی نامطبوع الیاف را از بین می‌برد و باکتری‌های موجود بر روی آن را می‌کشد.

 

 • برنامه Delicate (لباس های ظریف)

این برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ برای لباس‌هاس حساس طراحی شده تا با کمترین دور موتور و دمای آب لباس‌ها را بشوید. البته لکه‌های لباس باید کم و ضعیف باشند و برای لکه‌های قوی‌تر بهتر است به دنبال راهکار دیگری مثل دادن لباس به خشکشویی باشید.

دفترچه برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

 

 • برنامه Bedding (شستشوی ملزومات رختخواب)

اين برنامه برای شستشوی روتختی، ملافه، روکش لحاف و … تا حداکثر وزن لباس 2 کیلوگرم مناسب می باشد و مشابه با برنامه پر یا Duvet در مدل‌های دیگر است.

دفترچه ی راهنمای برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ
 • برنامه Dark Garment (شستشوی پوشاک تیره)

این برنامه مختص شستشوی لباس های تیره می باشد و البسه به صورت ملایم شسته می شوند.

 

 •  برنامه Outdoor Care (شستشوی البسه بیرون)

این برنامه مشابه با برنامه البسه ورزشی یا Sports Wash است. برای شستشوی پوشاک مورد استفاده در هوای آزاد همانند لباس های ورزشی یا پوشاک کوهنوردی و غیره. مناسب برای شستشوی پارچه ها و الیافی از قبیل اسپندکس، کششی و میکروفیبر.

نحوه عملکرد برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

 

 • برنامه Daily Wash (شستشوی روزانه)

لباس‌هایی که در طول روز پوشیده می‌شوند اکثرا کثیفی و لکه خاصی ندارند و تنها به خاطر بوی عرق خود نیاز به شستشو دارند. این برنامه با دمای معمولی و مدت زمانی کم می‌تواند لباس‌ها را تمیز و خوشبو کند بدون آنکه به دلیل دمای بالای آب و دور موتور بالا آسیبی به الیاف لباس وارد شود.

 

 • برنامه Super Eco Wash (شستشوی فوق اقتصادی)؛ آخرین مورد از برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

در این برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ سعی شده تا دستگاه در کنار داشتن عملکردی عالی، کمترین میزان مصرف برق را داشته باشد. اکثر لکه‌های موجود بر روی لباس‌ها در این برنامه قابل تمیز شدن هستند و زمان کل آن تنها 90 دقیقه است.

کار با برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

 

نمایندگی تعمیرآنلاین

حال که تمامی برنامه شستشو لباسشویی سامسونگ را شناختید به راحتی می‌توانید بر اساس جنس و میزان لکه‌های لباس بهترین برنامه را انتخاب کنید.

برای شستشوی لباس ها پیشنهاد با توجه به جنس لباس برنامه مناسب شستشو را انتخاب کنید. زیرا علاوه بر اینکه آسیب کمتری به الیاف لباس وارد می شود و همچنین عمر موتور لباسشویی نیز افزایش پیدا می کند.

همچنین هرچه لکه‌های لباس بیشتر و سخت‌تر باشد باید دمای برنامه منتخب خود را بالاتر ببرید. توصیه می‌شود دور موتور دستگاه را کمتر از 100 دور در دقیقه انتخاب کنید.