با پیشرفت تکنولوژی امکانات فراوانی به ماشین‌های لباسشویی اضافه شده است. یکی از امکانات جذاب ماشین لباسشویی، استفاده از خشک‌ کن ماشین لباسشویی خواهد بود. ممکن است شرایط به نحوی باشد که زمانی برای شستشوی کامل نداشته باشید. با استفاده از خشک‌ کن لباسشویی می‌توانید به‌راحتی لباس‌هایتان را خشک کنید. در این مقاله از مجله تعمیر آنلاین در رابطه با سوال «چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم» صحبت خواهیم کرد. بعد از خواندن این مقاله با نحوه استفاده از خشک‌ کن ماشین لباسشویی به‌طورکامل آشنا می‌شوید.

چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؛ راهنمای کلیه برندها

روش استفاده از خشک‌ کن ماشین لباسشویی در هر برندی متفاوت است. دکمه و گزینه خشک‌ کن لباسشویی در برندهای مختلف با نام‌های heat، spin، dry یا dry only شناخته می‌شود. برای استفاده از قابلیت خشک‌کن لباسشویی فقط کافی است لباس‌ها را داخل دیگ لباسشویی قرار دهید و از دکمه خشک‌کن ماشین لباسشویی استفاده کنید. برای اینکه ماشین لباسشویی به مشکلی نخورد و دیرتر به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز داشته باشید، به چند نکته در انداختن لباس‌های خیس باید دقت کرد.

قبل از انداختن لباس‌ها داخل ماشین لباسشویی آب اضافی آن‌ها را بگیرید. با انجام این کار امکان جابه‌جایی بهتر لباس‌ها وجود دارد و لباس‌ها زودتر خشک می‌شوند. همچنین مخزن ماشین لباسشویی را به‌صورت کامل پر نکنید. پرکردن مخزن ماشین لباسشویی نه‌تنها لباس‌ها را خشک نمی‌کند، بلکه به دستگاه آسیب وارد می‌کند. اگر لباس‌ها در هم تنیده شده است، حتما آن‌ها را از یکدیگر جدا کنید تا مشکلی در فرآیند خشک کردن پیش نیاید.

دکمه Dry یا Spin مخصوص خشک‌کن ماشین لباسشویی هستند

طرز کار خشک کن لباس بوش؛ راحت و کاربردی

بعد از اینکه لباس‌های خیس را به‌دقت درون دیگ ماشین لباسشویی بوش قرار دادید، با استفاده از دکمه خشک کن ماشین لباسشویی بوش، یعنی دکمه “spin” می‌توانید از خشک‌ کن لباسشویی بوش استفاده کنید. کلید اسپین روی ماشین لباسشویی بوش به‌معنای میزان دور چرخش در مرحله آبگیری و خشک کردن است؛ در نتیجه با استفاده از این دکمه تعداد دور خشک‌کن را تنظیم خواهید کرد. در اغلب ماشین لباسشویی‌های بوش 2 حالت برای سرعت چرخش وجود دارد.

گزینه rinse hold این قابلیت را ایجاد می‌کند که لباس‌ها پس از شستشو در مقدار کمی آب قرار بگیرند و در این حالت فرآیند خشک‌کردن بدون چرخش انجام خواهد شد. در حالت spin only به‌مدت 3 ثانیه پروسه چرخش فعال می‌شود و با فشار دادن این دکمه می‌توانید سرعت مد نظر را انتخاب کنید و سپس دکمه استارت را بزنید. اگر در مرحله خشک‌کردن به مشکلی برخوردید، توجه داشته باشید برای تعمیرات لباسشویی بوش در تهران می‌توانید از کارشناسان باتجربه مرکز تعمیر‌ آنلاین کمک بگیرید.

خشک کن ماشین لباسشویی بوش

چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده کنیم ؟

ماشین لباسشویی‌های سامسونگ به‌طور یکپارچه عملیات شستشو و خشک‌ کردن را انجام می‎دهند. برنامه دیگری در ماشین لباسشویی‌های سامسونگ وجود دارد که می‌توانید دما و سرعت چرخش خشک‌ کن لباسشویی را تنظیم کنید. فرآیند خشک کردن در ماشین لباسشویی سامسونگ از طریق صفحه نمایش به‌راحتی قابل تنظیم است. حالت Dry در ماشین سامسونگ به‌معنای برنامه خشک‌کن است. در این حالت می‌توانید دما و تنظیم چرخش دیگ را کنترل کنید.
طیف وسیعی از تنظیمات خشک‌کن در لباسشویی سامسونگ وجود دارد. چرخش ماشین از آرام‎‌ترین تا سریع‌ترین دور قابل انتخاب خواهد بود. با انتخاب بهترین گزینه باتوجه‌به جنس لباس، عملیات خشک‌کردن با ماشین لباسشویی را آغاز کنید. در استفاده از ماشین لباسشویی به منوهای مختلف دستگاه دقت کنید تا خسارتی به ماشین وارد نشود. برای تعمیر انواع ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی مانند تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ از کارشناسان زبده کمک بگیرید.

خشک‌کن ماشین لباسشویی سامسونگ

طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی دوو؛ خشک کردن کاملا اتوماتیک

برای خشک کردن لباس‌ها در ماشین لباسشویی دوو به دما و سرعت چرخش دیگ ماشین لباسشویی دقت کنید. برای خشک کردن لباس‌های ظریف و نخی از دمای پایین و برای لباس‌های ضخیم‌تر مانند حوله یا پتو از دمای بالاتر استفاده کنید تا لباس‌ها به‌خوبی خشک شوند. حتما قبل از استفاده، آب اضافی لباس‌ها را بگیرید تا وزن آن‌ها کمتر شود و مشکلی برای ماشین لباسشویی رخ ندهد.

دکمه Spin در ماشین لباسشویی دوو برای خشک کردن و تنظیم سرعت ماشین است. این گزینه در چند حالت قابل تنظیم خواهد بود. از 400 تا 1400 دور می‌توانید برای خشک کردن لباس‌ها استفاده کنید. توصیه می‌کنیم برای خشک کردن لباس‌های ظریف از حالت gentie care استفاده کرده و در این حالت دیگ ماشین به‌صورت بسیار آرام می‌چرخد. برای استفاده بهتر از خشک کن ماشین لباسشویی دوو حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید تا دستگاه شما نیاز به خدمات تعمیر لباسشویی دوو نظیر خرابی دکمه خشک کن لباسشویی دوو و سایر مشکلات رایج از این قبیل نداشته باشد.

استفاده از دور آرام خشک‎‌کن برای لباس‌های ظریف

نحوه استفاده از خشک کن لباسشویی پاکشوما

ماشین لباسشویی پاکشوما یکی از برندهای مطرح ایرانی است که برنامه‌های مختلفی برای شستشوی بهتر لباس‌ها دارد. ماشین لباسشویی‌های پاکشوما از قابلیت‌های فراوانی مانند کاهش مصرف انرژی و سیستم کنترل سرعت بهره می‌برند. همچنین امکان استفاده از خشک‌کن این دستگاه به‌صورت جدا نیز وجود دارد. برای استفاده از خشک کن لباسشویی پاکشوما، از دکمه Spin باید استفاده کنید.

با استفاده از اسپین تعداد دور آرام یا سریع ماشین لباسشویی پاکشوما قابل انتخاب خواهد بود. همچنین امکان تنظیم دما در حین خشک کردن لباس‌ها در ماشین پاکشوما وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم برای شستن پرده در ماشین لباسشویی پاکشوما، از قابلیت چرخش آرام این دستگاه استفاده کنید تا آسیبی به موتور ماشین لباسشویی وارد نشود. در صورتی که هر گونه اختلال در عملکرد خشک کن لباسشویی پاکشوما رخ داد میتوانید با کارشناسان متخصص تعمیر آنلاین برای تعمیر لباسشویی پاکشوما ارتباط بگیرید.

چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی اسنوا استفاده کنیم؟

ماشین لباسشویی اسنوا در مدل های مختلف، دارای قابلیت خشک کردن لباس‌ها به صورت اتوماتیک است. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که پس از شستشو، لباس‌های خود را بدون نیاز به خارج کردن و انتقال به دستگاه جداگانه، در داخل ماشین لباسشویی خود خشک کنید. برای استفاده از خشک کن لباسشویی اسنوا شما باید بعد از روشن کردن دستگاه، باید دکمه spin را فشار دهید. شما می‌توانید دما و زمان خشک کردن و سرعت چرخش دستگاه را به دلخواه خودتان تنظیم کنید تا به تناسب نوع و تعداد لباس‌ها فرآیند خشک کردن لباس ها انجام گیرد. همچنین، برخی مدل‌ های ماشین لباسشویی اسنوا دارای تنظیمات ویژه ای برای لباس‌ با جنس های حساس هستند تا از آسیب به بافت لباس‌ها جلوگیری شود.

در صورتی که هر گونه مشکل و خرابی در عملکرد دکمه خشک کن لباسشویی و برنامه خشک کن لباسشویی اسنوا رخ داد، می‌توانید از خدمات تخصصی تعمیر لباسشویی اسنوا مجموعه تعمیر آنلاین بهره مند شوید.

استفاده از کارشناسان مجرب تعمیر آنلاین برای تعمیرات لوازم خانگی

در این مقاله از مجله تعمیر آنلاین در رابطه با سوال پرتکرار «چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم» صحبت کردیم و اشاره‌ای به نحوه خشک کردن انواع ماشین لباسشویی‌ها داشتیم. به‌طورکلی برای استفاده از برنامه خشک‌کن ماشین لباسشویی حتما به‌نوع لباس و حجم آن‌ها دقت کنید. برخی از لباس‌ها که مقاومت پایینی دارند، باید روی دور آرام خشک شوند و همچنین نباید دیگ ماشین لباسشویی به‌صورت کامل پر شود.

پیشنهاد می‌کنیم در رابطه با انواع خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی و کلیه لوازم خانگی از کارشناسان باتجربه تعمیر آنلاین کمک بگیرید. سرعت بالای خدمات، تکنسین‌های مجرب و کاربلد و ضمانت 6 ماهه کلیه قطعات مصرفی از ویژگی‌های استفاده از خدمات تعمیر آنلاین است. برای مشاهده خدمات کارشناسان ما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.