داغ شدن جاروبرقی بوش یکی از مسائلی است که بسیاری از افراد به آن دلیل با تعمیر آنلاین تماس می گیرند. در این مقاله میخواهیم راجع به دلایل بروز این مشکل و تعمیر جاروبرقی با شما صحبت کنیم، پس تا آخر همراه ما باشید.

یکی از مهم‌ترین وسایل برقی هر خانه، جاروبرقی است. این وسیله به افراد در جارو کشیدن و جمع‌ آوری آشغال‌های کوچک موجود در سطح زمین کمک می‌کند. از آن جا که موتور هر جاروبرقی به منزله قلب آن محسوب می‌شود، در صورت بروز هرگونه مشکل در موتور ممکن است جارو کشیدن و روشن شدن جاروبرقی را با مشکل مواجه کند. به همین دلیل تعمیر کردن به موقع آن بسیار مهم و حیاتی است.

جاروبرقی بوش

بوش یکی از بهترین برندهای جاروبرقی موجود در کشور است که برخی از مصرف‌کنندگان پس از گذشت چند سال از زمان خرید آن، از داغ شدن بیش از حد موتور شکایت می‌کنند. این مساله به دلایل مختلفی می‌تواند اتفاق بیفتد که عبارتند از :

1- ورود گرد وخاک یا جسم خارجی به موتور

در برخی از مواقع گرد و خاک و یا آشغال به اشتباه وارد فضای موتور می‌شود و عملکرد آن را با مشکل روبرو می‌کند و موتور برای چرخاندن پره به قدرت زیادی نیاز دارد که این موضوع باعث داغ شدن بیش از حد موتور می‌شود.

2- کاهش مکش جاروبرقی

در صورتی که مکش جاروبرقی به دلایل متفاوت از قبیل وجود یک جسم خارجی در لوله مکش و… کاهش پیدا کند فشار زیادی را به موتور جاروبرقی وارد می‌کند. کاهش مکش جاروبرقی گاهی به علت مسدود بودن لوله و یا اتصالات آن است.

برای باز کردن لوله باید یک شلنگ خالی از آب را از یک سر لوله وارد کرده و از سر دیگر خارج کنید. با این کار زباله های داخل لوله بیرون آمده و گرفتگی برطرف می شود. دقت کنید که اگر لوله های جاروبرقی را با آب بشوئید ممکن است جاروبرقی شما بوی نا مطبوعی به خود بگیرد، پس ترجیحا این کار را نکرده و یا اگر این کار را کردید از خشک شدن کامل آن اطمنیان حاصل کنید.

در صورتی که مشکل داغ شدن موتور به این دلیل باشد برای برطرف کردن آن می‌توانید آن جسم خارجی را خارج کنید، در غیر این صورت باید با یک نمایندگی بوش در شهر خودتان تماس بگیرید.

3- استفاده از پاکت آشغال کاغذی و غیر اصلی

امروزه پاکت‌های آشغال جاروبرقی‌ها یکبار مصرف هستند و پس از پر شدن باید از یک پاکت جدید استفاده شود. برخی از افراد به دلیل سهل‌انگاری و یا قیمت بالای پاکت اوریجینال بوش از پاکت‌های کاغذی و غیر اصلی استفاده می‌کنند که متاسفانه عملکرد جاروبرقی را پایین می‌آورد و بر موتور آن فشار زیادی وارد خواهد کرد.

شما می توانید برای خرید پاکت باکیفیت اصلی به صفحه خرید پاکت جاروبرقی بوش مراجعه نمایید.

پاکت جاروبرقی بوش

4- نصب پاکت جاروبرقی به صورت نادرست

در هنگام تعویض پاکت آشغال جاروبرقی بوش می‌بایست از نصب صحیح و کامل آن مطمئن شوید. در غیر این صورت علاوه بر کاهش مکش جاروبرقی، امکان ورود گردو خاک به موتور به میزان قابل توجه‌ای افزایش پیدا خواهد کرد. همین امر میتواند موجب داغ شدن جاروبرقی بوش شود.

5- عدم تعویض به موقع فیلتر جاروبرقی

فیلتر جاروبرقی با ساختار فشرده خود ذرات ریز و غبارهای موجود را به خود جذب کرده و از ورود آن به داخل موتور جلوگیری می‌کند. فیلترهای استفاده شده در جاروبرقی‌ بوش فیلتر هپا هستند که در جذب این ذرات بسیار قوی عمل می‌کنند و از ورود این ذرات به هوای محیط نیز جلوگیری کرده و آلرژی‌زا نیستند. به همین دلیل عوض نکردن به موقع فیلترها می‌تواند در داغ شدن جاروبرقی بوش موثر باشد. اگر میخواهید فیلتر را خودتان عوض کنید می توانید مطلب آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی بوش را مطالعه کنید.

6- استفاده از فیلتر جاروبرقی غیر اصلی

فیلترهای جاروبرقی موجود دربازار انواع و جنس‌های مختلفی از قبیل ابری، ستاره‌ای و… دارند که در مدت 6 ماه تا یک سال می‌بایست نسبت به تعویض آنها اقدام کرد. چرا که این کار در افزایش مکش جاروبرقی بسیار تاثیرگذار است.

اگر فیلتر جاروبرقی خود را از نمایندگی بوش خریداری کنید فیلتر‌های اوریجینال آکاردئونی تحویل می‌گیرید که برای جاروبرقی بوش بهترین انتخاب هستند. در غیر این صورت فیلتر‌های غیر اصلی ابری و یا دیگر جنس‌های موجود در بازار باعث داغ شدن بیش از حد جاروبرقی می‌گردند.

 

داغ شدن جاروبرقی بوش

7- استفاده از جاروبرقی بر روی سطح مرطوب

اکثر جاروبرقی های بوش موجود در بازار توانایی مکش آب را ندارند. در صورتی که از آنها در سطح مرطوب و خیس استفاده شود رطوبت را به موتور می‌رساند که سیم پیج جاروبرقی را ضعیف می‌کند و باعث می‌شود که اصطلاحا موتور آمپر بکشد. این امر یکی از شایع ترین علل داغ شدن جاروبرقی بوش است. به همین دلیل توصیه می‌شود که قبل از جاروبرقی کشیدن از خشک بودن محیط مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.

8- بسته شدن مسیر خروج هوای جاروبرقی

گاهی برخی از مشتریان جاروبرقی ندانسته مسیر خروج هوای داخل موتور را به وسیله چسب و یا هر وسیله دیگری می‌بندند. این مساله موجب فشار آمدن به موتور و داغ شدن بیش از حد آن می‌کند.

برای مثال بسیار دیده شده است که قاب بدنه جاروبرقی بر اثر یک حادثه می‌شکند و افراد برای نگه داشتن آن بر روی جاروبرقی از چسب نواری یا چیزهای دیگر استفاده می‌کنند و به صورت اتفاقی مسیر خروجی هوا بسته می‌شود.

9- خرابی و نیم سوز شدن موتور جاروبرقی

در بعضی از اوقات خرابی موتور جاروبرقی بوش یا به اصطلاح نیم سوز شدن موتور باعث می شود که دقایقی پس از روشن شدن جاروبرقی و استفاده از آن، دستگاه به شدت داغ شود. برطرف کردن ایراد موتور جاروبرقی شاید به راحتی از دست شما بر نیاید بنابراین پیشنهاد میکنیم که حتما برای تعمیر جاروبرقی بوش به تکنسین متخصص جاروبرقی بوش رجوع کنید. چراکه این مشکل تخصصی بوده و چه بسا نیاز به باز کردن موتور و چک کردن سیم پیچی و سایر موارد داخل آن باشد. البته این مساله تقریبا جدی ترین مشکل ” داغ شدن جاروبرقی بوش ” است و باید از سمت شما نیز جدی گرفته شود.