علت خاموش شدن جاروبرقی سامسونگ به موارد مختلفی بستگی دارد که در هنگام بروز مشکل باید تمامی آنها بررسی شوند تا علت اصلی را بیابید. این مساله در برخی از مواقع به راحتی قابل حل است اما احتمال دارد نیاز به تعمیر جاروبرقی خود توسط متخصصین نیز پیدا کنید. اگر چیزی درباره علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی نمی‌دانید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

 

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی سامسونگ

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است تا به حال برای شما نیز پیش آمده باشد خاموش شدن بی دلیل و روشن نشدن جاروبرقی است. در اکثر مواقع بدنه دستگاه کاملا داغ و گرم شده و با صدای زیاد جاروبرقی مواجه هستید. در این حالت بهتر است اصرار به روشن شدن مجدد دستگاه بلافاصله پس از خاموش شدن نداشته باشید و اجازه دهید کمی جاروبرقی خنک شوید. در همین حین به دنبال دلیل اصلی بروز این مشکل بگردید و به ترتیب تمام موارد زیر را بررسی نمایید:

• مسدود بودن مسیر مکش

در اکثر مواقع علت خاموش شدن جاروبرقی سامسونگ به مسدود بودن مسیر مکش بازمی‌گردد. در این حالت به موتور فشار زیادی وارد می‌شود و دستگاه جهت جلوگیری از سوختن موتور، دستور خاموش شدن ناگهانی موتور جاروبرقی را می‌دهد. در این حالت به دلیل وارد شدن فشار بیش از حد به این قطعه، بدنه بسیار داغ می‌شود و ممکن است آسیب بدی به دستگاه وارد شود. اگر به دنبال پیدا کردن علت روشن نشدن جاروبرقی و خاموش شدن ناگهانی‌اش هستید ابتدا به بررسی باز بودن مسیر مکش در پارویی، لوله خرطومی و لوله تلسکوپی بگردید.
در صورتی که با آشغال این مسیر بسته بود با استفاده از فشار آب یا هر روش دیگر، مسیر مکش را کاملا باز کنید و لوله‌ها را پس از خشک شدن کامل به جاروبرقی نصب نمایید. بهتر است جهت جلوگیری از بروز دوباره این مشکل از جاروبرقی کشیدن اشیا درشت مثل پلاستیک و کاغذ خودداری کنید و در صورت تغییر صدای مکش جاروبرقی، مسیر مکش را بررسی نمایید.

 

• مسدود بودن فیلترها

مسدود بودن فیلتر جاروبرقی می‌تواند علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی شما باشد. فیلترها نقش تصفیه کننده هوا در داخل جاروبرقی را دارند و به هوای تمیز و بدون گرد و غبار اجازه می‌دهد به صورت آزادانه از دستگاه خارج شود. در صورتی که فیلترهای جاروبرقی توسط گرد و خاک مسدود شده باشند امکان گردش هوا در داخل و خارج جاروبرقی وجود ندارد. برای رفع این مشکل باید فیلترها را تعویض کنید و برای انجام این کار تنها کافیست مراحل زیر را در پیش بگیرید:

1. ابتدا جاروبرقی را کاملا خاموش کنید و سیم آن را از پریز بکشید.
2. سپس درب بدنه را باز کنید تا به فیلتر دسترسی پیدا کنید.
3. فیلتر اصلی میان موتور و کیسه جاروبرقی وجود دارد. با خارج کردن کیسه به راحتی به فیلتر دسترسی پیدا کنید.
4. فیلتر را به صورت خشابی از جای خود بیرون بکشید و فیلتر جدید را دقیقا برعکس مدلی که فیلتر قبلی را خارج کردید، در جای خود جا بزنید.
5. کیسه را کاملا به جای خود بازگردانید و درب بدنه را ببندید.
نکته: عمر حدودی هر فیلتر 6 ماه است و بهتر است پس از گذشت این مدت جهت بهتر کردن عملکرد جاروبرقی و بالا رفتن عمر دستگاه، فیلتر را تعویض نمایید.

 

• پر بودن بیش از حد کیسه

علت خاموش شدن جاروبرقی

 

علت خاموش شدن جاروبرقی سامسونگ می‌تواند به پر بودن کیسه جاروبرقی بازگردد. تمام آشغال‌های مکیده شده توسط جاروبرقی به داخل کیسه‌ای در داخل بدنه دستگاه هدایت می‌شوند که پس از مدتی پر خواهد شد. پر بودن بیش از حد کیسه باعث کم شدن مکش و پراکنده شدن گرد و خاک در بدنه داخلی دستگاه می‌گردد که می‌تواند برای موتور مشکلاتی را ایجاد کند و باعث داغ شدن بیش از حد آن شود.
برای رفع این مشکل شما باید نسبت به تعویض پاکت یکبار مصرف جارو برقی خود اقدام کنید و اگر دستگاه شما دارای یک کیسه دائمی است آن را کاملا تمیز نمایید و به جای خود بازگردانید. در صورتی که نحوه تعویض کیسه یک بار مصرف را نمی‌دانید تنها کافیست مراحل زیر را با دقت انجام دهید:
1. ابتدا دستگاه را کاملا خاموش کرده و از برق بکشید.
2. درب دستگاه را باز کنید تا به کیسه دسترسی داشته باشید.
3. دهانه پلاستیکی کیسه را محکم بگیرید و به صورت کشویی از جای خود بیرون بکشید.
4. کیسه پر شده را به سطل آشغال بیندازید و کیسه جدید را از پلاستیک خود خارج کنید.
5. دهانه را باز کرده و با کمک دست فضای داخل کیسه را باز کنید تا آشغال‌های به درستی در داخل کیسه ریخته شوند.
6. دهانه پلاستیکی درب کیسه را محکم در دست بگیرید و در جای خود به صورت کشویی فشار دهید تا کاملا در جای خود محکم شود.
نکته: در صورتی که پس از نصب کیسه یک بار مصرف جارو برقی صدای ناهنجاری به گوش رسید احتمال نصب نادرست کیسه در جای خود وجود دارد و باید به سرعت نحوه قرارگیری کیسه اصلاح شود.

• خرابی موتور

خاموش شدن جاروبرقی

 

اگر مدت زمان طولانی است که از جاروبرقی خود استفاده می‌کنید احتمال اینکه علت خاموش شدن جاروبرقی سامسونگ شما مربوط به خرابی موتور باشد بسیار زیاد است. در این حالت قطعات داخلی موتور فرسوده شده‌اند و یا به دلیل استفاده اشتباه و غیراصولی از دستگاه زودتر از موعود خراب گشته‌اند. ایراد در کلکتور موتور یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که می‌تواند علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی باشد و با جرقه زدن همراه است. شما برای رفع این مشکل راهی به جز تعمیر جارو برقی سامسونگ ندارید و بهتر است این کار را به یک فرد متخصص و آگاه در این زمینه بسپارید.

با توجه به اینکه افراد متخصص کمی در زمینه تعمیر جاروبرقی سامسونگ وجود دارد پیشنهاد ما به شما تکنسین‌های تعمیر آنلاین هستند که در کمترین زمان ممکن و کمترین هزینه تعمیرات می‌توانند به سرعت مشکل اصلی دستگاه شما را تشخیص دهند و آن را تعمیر کنند.

• استفاده طولانی مدت از دستگاه

بر اساس توان موتور جاروبرقی‌های خانگی، بهتر است که از دستگاه خود حدود 15 تا 20 دقیقه استفاده کنید چرا که بیشتر از این مدت زمان به موتور دستگاه فشار زیادی وارد می‌شود. این فشار باعث بالا رفتن دمای موتور و جاروبرقی می‌شود و دستگاه به اجبار خاموش می‌گردد تا آسیب زیادی به آن وارد نگردد. در این مواقع دستگاه دیگر روشن نمی‌شود و این وضع تا خنک شدن دمای داخلی جاروبرقی ادامه خواهد داشت. لذا علت خاموش شدن جاروبرقی سامسونگ در برخی از مواقع استفاده طولانی مدت از آن و داغ شدن بیش از حد بدنه و قطعات داخلی است.

در صورت نیاز به بیشتر روشن ماندن جاروبرقی جهت نظافت، حدود نیم ساعت بین جارو کشیدن خود وقفه بیندازید تا قطعات داخلی اندکی خنک شوند. اگر به دلیل کثیف شدن مکرر سطوح خانه و یا بزرگ بودن مساحت منزل نیاز به مدت زمان بیشتری برای نظافت با جاروبرقی دارید، بهتر است از یک دستگاه با توان موتور بالاتر استفاده نمایید تا عمر جاروبرقی کاهش پیدا نکند.

• نوسانات شدید برقی

یکی دیگر از مواردی که ممکن است علت خاموش شدن جاروبرقی سامسونگ شما باشد، نوسانات شدید برق در خانه شماست. از آنجا که جاروبرقی دستگاهی پر مصرف است، روشن کردن آن در ساعات اوج مصرف برق می‌تواند باعث شود که دستگاه به ناگاه خاموش شود. اتصال پریز جاروبرقی به سه راهی و سیم‌های سیار نیز از دیگر دلایلی است که می‌تواند موجب افت ولتاژ و فشار وارد شدن به جاروبرقی شود. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که در زمان کم باری مصرف برق جاروبرقی خود را روشن نمایید و آن را به پریز اصلی خانه متصل کنید تا کمترین افت ولتاژ برق را داشته باشید.

در صورتی که تمام موارد گفته شده را انجام دادید اما مشکل جاروبرقی شما حل نشد و نتوانستید علت خاموش شدن جاروبرقی سامسونگ خود را پیدا کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم که دستگاه خود را به تعمیرکاران مجرب تعمیر آنلاین بسپارید تا مشکل را به سرعت پیدا کرده و در صدد رفع آن با کمترین هزینه برآیند.