جارو شارژی‌ها به دلیل کاربری آسان و وزن کمتر مورد استقبال گسترده‌ای قرار می‌گیرد اما از آنجا که قیمت نسبتا قابل توجهی دارند، در صورت کاهش مکش جاروشارژی خرید آن غیر منطقی به نظر می‌رسد. به همین دلیل در این مطلب تصمیم داریم دلایل کم شدن مکش جارو شارژی را به شما معرفی کنیم تا عمر مفید دستگاه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

کاهش مکش جاروشارژی

کم شدن مکش جاروشارژی یکی از مهم‌ترین شکایات صاحبان و استفاده‌کننده‌گان از این دستگاه برقی است. آنها ادعا می‌کنند که اگرچه در ابتدای خرید این دستگاه، از عملکرد و مکش آن رضایت کامل داشتند اما پس از چند ماه با کاهش مکش جارو شارژی خود مواجه شده‌اند و دیگر از آن استفاده نمی‌کنند.

دلیل کم شدن مکش جارو شارژی بعد از چند ماه چیست؟

دلایل زیادی می‌تواند باعث کم شدن ناگهانی مکش جارو شارژی شود. اما اگر چند نکته مهم را رعایت کنید می‌توانید از بروز این اتفاق جلوگیری کنید:

1_ گرفتگی فیلترها

با گذشت زمان گرد و خاک‌های ریز موجود در مخزن به دلیل وزن کم خود به سمت موتور کشیده می‌شوند. لذا یک فیلتر گرد و خاک در مسیر مکش نصب می‌گردد تا از ورود گرد و خاک به موتور و سوختن آن جلوگیری کند.
از آنجا که کثیفی بیش از حد و گرفتگی فیلترها باعث کم شدن مکش جارو شارژی می‌شود پیشنهاد می‌کنیم پس از تمیز کردن مخزن، به جدا کردن گرد و خاک‌های فیلتر و تمیز کردن آن نیز اقدام کنید تا هوا به راحتی به گردش درآید.

عدم مکش جارو شارژی

2_ پر شدن بیش از حد مخزن

برای عمر طولانی جارو شارژی و جلوگیری از کم شدن کاهش مکش آن توصیه می‌شود که پس از هر بار استفاده از دستگاه مخزن آن را به طور کامل تخلیه کنید و از دستگاه در حالتی که مخزن آن کاملا پر است استفاده ننمایید.
در صورتی که پس از حداکثر 3 بار استفاده به تمیز کردن مخزن خود اقدام نکنید فشار زیادی جهت مکش، به موتور وارد می‌شود و به صورت تدریجی گرد و خاک‌های ریز به فیلتر و موتور خواهد رسید.

3_ کثیفی پره‌های چرخنده

پره‌های چرخنده، عضو مهمی در ‌جارو شارژی‌ ها به خصوص جاروشارژی‌های ایستاده هستند که در صورت کثیفی و گرفتگی از چرخش بازمی‌مانند و مکش و انتقال آشغال‌ها به مخزن سخت‌تر می‌گردد. لذا توصیه می‌شود که از جارو کردن آشغال‌هایی نظیر نخ‌های بلند و مو اجتناب کنید و در صورت عدم چرخش پره‌ها با استفاده از یک قیچی کوچک به تمیزی و جدا کردن آشغال‌های پیچیده شده دور پره‌ها اقدام کنید.

4_ ضعیف شدن باتری جاروشارژی

این مشکل که به طور معمول در جارو شارژی‌های چند سال کار کرده دیده می‌شود، به دلیل درست شارژ نشدن باتری یا ضعیف شدن آن اتفاق می‌افتد. لازم به ذکر است که در شارژ ماندن بیش از جاروشارژی از مهم‌ترین دلایل ضعیف شدن و خرابی باتری دستگاه است. برای رفع این مشکل باید با نمایندگیتعمیر جاروشارژی خود تماس بگیرید تا کارشناسان و متخصصان مجرب باتری جاروشارژی را سرویس یا تعمیر کنند.

کاهش مکش جاروشارژی

5_ وجود اجسام سخت در راه جارو شارژی

یکی دیگر از دلایل کم شدن مکش جارو شارژی وجود آشغال یا جسمی سخت در مسیر مکش آن است. به طور کلی توصیه می‌شود که از این وسیله تنها برای اجسام ریز و کم‌حجم استفاده کنید.
در برخی از مواقع دیده شده است که تکه‌ای پلاستیک، کاغذ یا توده‌ای از نخ یا مو در مسیر جاروشارژی گیر می‌کند و آشغال‌های دیگر را نیز در این قسمت نگه می‌دارد که باعث کاهش مکش جارو شارژی می‌شود.
شما می توانید در صورت بروز هر گونه مشکل با نمایندگی وسیله خود یا با تکنسین های متخصص تعمیر آنلاین تماس برقرار نمائید.