جاروبرقی به وسیله‌ای تبدیل شده است که دیگر اکثر افراد به صدای آن عادت کرده اند و آن را طبیعی می‌دانند. با این وجود، شدت و بلندی این صدا هم حدی دارد و در صورتی که صدای دستگاه از میزان مشخصی بالاتر برود نشان‌دهنده‌ی وجود مشکل در میان قطعات آن است. این متن، تمام آن چه که نیاز است در خصوص صدای زیاد جاروبرقی بدانید را برای شما توضیح خواهد داد. پس با ما همراه باشید.

علت صدای زیاد جاروبرقی

علت اصلی صدای زیاد جاروبرقی چیست؟

 

تا زمانی که یک فرد متخصص دستگاه را عیب یابی نکند، نمی‌توان یک دلیل مشخص و قطعی برای صدای گوش خراشی که از برخی جاروبرقی‌ها خارج می‌شود مشخص کرد. جدا از آن، در بسیاری از موارد ممکن است مشکل اصلی در بخش دیگری از دستگاه باشد و یک فرد متخصص نتواند علت اصلی را پیدا کند.

– خراب شدن فن جاروبرقی

در حالت عادی، فن به عنوان قطعه‌ای که وظیفه‌ی خنک کردن موتور دستگاه را به عهده دارد فعالیت می‌کند. با این وجود، ضربه دیدن یا آب رفتن در موتور جاروبرقی نیز می‌تواند باعث خرابی و افزایش سر و صدا در قسمت‌های داخلی دستگاه شود و علاوه بر آن، ممکن است از این طریق به قطعات دیگر وسیله نیز آسیب برساند.

 

– شکسته شدن برس جاروبرقی علت ایجاد صدای زیاد جاروبرقی

هدف اصلی قرار دادن برس در ساختار جاروبرقی این است که جارو کشیدن و تمیز کردن سطوح مختلف آسان باشد؛ چه سطح مورد نظر با فرش پوشیده شده باشد و چه از جنس سرامیک باشد. شکستن این بخش از دستگاه جارو برقی، باعث می‌شود تا علاوه بر دشوار شدن کار جاروبرقی، خرابی برس باعث ایجاد سر و صدای آزاردهنده‌ای نیز شود.

بیشتر بخوانید: صدای زیاد جاروبرقی بوش

– کثیف شدن فیلتر و یا پر بودن کیسه‌ی جاروبرقی

یکی از مهم ترین دلایلی که به صدای زیاد جاروبرقی می‌انجامد این است که فیلتر دستگاه مسدود و کثیف شده است و یا این که کیسه‌ی آن به موقع عوض نشده است. در چنین مواردی باید به نوع فیلتر جاروبرقی توجه کنید؛ برخی از فیلترها قابلیت شسته شدن دارند در حالی که فیلترهای دیگر نمی‌توانند شسته شوند و باید آن‌ها را تعویض کرد.

 

علت صدای زیاد جاروبرقی

 

توجه به برند و شرکت سازنده در هنگام تعمیر صدای زیاد جاروبرقی

نکته‌ی دیگری که در زمان تعمیر جاروبرقی باید به آن توجه کنید، برند و شرکتی است که آن را ساخته است. به طور مثال، جاروبرقی‌های ساخت برخی برندها اکثرا در مسائل و موارد مشخصی دچار مشکل می‌شوند که شناخت این ایرادات می‌تواند به شما در این فرایند کمک کند.
سر و صدای بیش از حد جاروبرقی آاگ می‌تواند به دلیل مسدود شدن لوله یا خرطوم دستگاه و گیر کردن اشیا درون آن باشد. در چنین مواردی باید با یک میله یا یک شی بلند و باریک، برای باز کردن لوله اقدام کنید.
جاروبرقی‌های بوش یا سامسونگ نیز ممکن است در اثر مشکل داشتن بلبرینگ‌ها یا پلاستیک‌هایی که در اطراف برخی قطعات وجود دارد دچار چنین مشکلی بشوند و صدای گوش خراشی تولید کنند. تمامی این موارد باید توسط یک تعمیرکار ماهر مورد بررسی قرار بگیرد.

حتما به این نکته توجه کنید که برخی نشانه‌ها مانند جرقه زدن موتور جاروبرقی می‌تواند نشانه‌ی بسیار خطرناکی باشد و بهتر است هرچه سریع‌تر به حل مشکل صدای زیاد جاروبرقی پرداخته شود. از توجه شما متشکریم.