با پیشرفت علم و تکنولوژی کار ظرف شستن آسان شده است. ظرفشویی یکی از پر کاربردترین وسایل خانگی محسوب می شود. ریختن نمک در ماشین ظرفشویی فواید بسیاری را در پی خواهد داشت. البته نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی نیز مهم است. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

مزایای استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی

استفاده از نمک ماشین ظرفشویی مزیت هایی دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.
1. کار مهم نمک از بین بردن سختی آب می باشد.
2. نمک موجب جلوگیری از وجود رسوبات بر روی ظروف می شود.
3. نمک ظرفشویی رزین های داخل دستگاه را شستشو می دهد.

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی

مرحله نخست نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی: در دستگاه ماشین ظرفشویی قسمتی برای ریختن نمک تعبیه شده که روی آن کلمه salt به معنای نمک نوشته شده است. در ابتدا باید درب قسمت ویژه نمک را باز کنید.

 مرحله دوم نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی: در این مرحله قیف را بر روی محفظه نمک بگذارید و درون آن را از نمک پر کنید. نکته مهم در این مرحله این است که بالای دریچه می بایست به اندازه دو بند انگشت جا داشته باشد. بنابر این مقدار نمک ماشین ظرفشویی باید به حدی باشد که قسمت فوق آن دو بند انگشت فاصله داشته باشد.
 مرحله سوم نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی: در سومین مرحله، درب محفظه نمک را ببندید.
 مرحله چهارم نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی: حال نشانگر مخصوص نمک را چک کنید که خاموش شده باشد.

نحوه نگه داری نمک ماشین ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی را باید در جای خشک، خنک و به دور از نور خورشید نگهداری نمایید تا دچار چسبندگی نشوند.

برند های معروف نمک ماشین ظرفشویی

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی
شما می توانید از مارک های معتبر و پر طرفدار نمک ماشین ظرفشویی استفاده نمایید. برخی از برند های معروف نمک ماشین ظرفشویی عبارتند از:
• نمک ماشین ظرفشویی کلارو
• نمک ماشین ظرفشویی “فینیش
• نمک ماشین ظرفشویی لودویک
• نمک ماشین ظرفشویی ناتار اکتیو شده
در پایان این قسمت، شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که برای ماشین ظرفشویی های ال جی، بوش، بکو، سامسونگ بهتر است از چه برند نمکی استفاده کرد؟ در پاسخ باید گفت شما می توانید وارد سایت هر یک از این برند های ماشین ظرفشویی شوید و نمک های مخصوص آن ها را بر حسب سلیقه و کیفیت انتخاب نمایید. اما در کل چند نمونه از بهترین مارک ها را به شما معرفی نمودیم.

نحوه تشخیص نمک اصل از نمک ماشین ظرفشویی تقلبی

همواره سعی کنید نمک اصل خریداری نمایید. استفاده از نمک تقلبی باعث صدمه زدن به ماشین ظرفشویی، کدر شدن و خش افتادن ظرف ها و ایجاد سختی آب می گردد. بنابر این از مکان های معتبر خرید خود را انجام دهید تا مشکلی برای ماشین ظرفشویی شما پیش نیاید و ظروفتان نیز از درخشندگی نیافتد. برای تشخیص نمک ظرفشویی اصلی از تقلبی میتوانید این مقاله را مطالعه کنید

راهنمای تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی

چندین راه برای شناخت نمک ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی وجود دارد. اکنون به برخی از پر اهمیت ترین این راهکارها خواهیم پرداخت.
1. شکل و رنگ مطلوب نمک: نمک ظرفشویی اورجینال و اصل به صورت دانه های برفی شفاف و سفید رنگ می باشد. اما نمک غیر اورجینال به رنگ غیر سفید و کدر است. بنابر این در هنگام انتخاب نمک ماشین ظرفشویی به این مورد مهم دقت فرمایید.
2. میزان حل شوندگی: متاسفانه نمک‌های غیر اورجینال دارای حلالیت بیشتری در آب هستند. همچنین موجب کدرتر شدن رنگ آب و وجود املاح در آن می گردد. بنابر این به رنگ و کیفیت آن توجه کنید.
3. نام برند اصلی: برخی افراد متقلب نام برند ها را به نحوی تغییر می دهند که شما ممکن است متوجه آن نشوید. در نتیجه در موقع خرید به شکل و املاء صحیح کلمات مارک دقت کنید. همچنین از خرید مارک های ناشناخته و غیر معروف خود داری کنید.
4. وزن جعبه: وزن جعبه باید مطابق استاندارد آن باشد و هیچگونه کسری نداشته باشد.
5. ارزیابی قیمت: از قدیم نیز می گفتند هیچ ارزانی بی حکمت نیست. پس اگر برندی را با تفاوت قیمتی زیاد نسبت به خرید همیشگی مشاهده کردید طبیعتا شک بر انگیز است و باید علت آن بررسی شود.
6. بررسی ظاهر محصول: عمدتا رنگ، کیفیت و بعد جعبه‌های نمک منحصر به فرد ماشین ظرفشویی نشانگر اورجینال بودن آن است. در ضمن ارزیابی کشور تولید کننده، تاریخ تولید و انقضا، محل باز شونده محصول می تواند به شما کمک کند تا اصل بودن آن را تشخیص دهید.
7. سرچ کردن در اینترنت: شما قادر خواهید بود با سرچ و جستجو در سایت های معتبری همچون دیجی کالا و آمازون از کیفیت نمک ماشین ظرفشویی و اورجینال بودن آن مطمئن شوید. باید به این نکته توجه داشت که هر مطلبی در هر سایت نمی تواند گویای درست بودن باشد. پس سعی کنید از سایت های معروف و معتبر و جهانی استفاده نمایید.

جایگزین نمک ماشین ظرفشویی

اما اگر نمک ماشین ظرفشویی نداشتید از چه چیز هایی میتوان به جای آن استفاده نمود؟ چنانچه با این مورد مواجه شدید بهتر است چیز دیگری را جایگزین آن نکنید و تا زمان خریداری از دستگاه استفاده ننمایید. البته که می توان از پودر ها و قرص ها استفاده کرد ولی هیچ ماده ای بهتر از خود نمک ماشین ظرفشویی نخواهد بود. در حقیقت بهتر است ماشین ظرفشویی خود را بدون استفاده از نمک ماشین ظرفشویی روشن نکنید.

سخن نهایی

همانطور که ملاحظه فرمودید در زمینه نمک ظرفشویی، نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی، صحبت کردیم. اکنون قادر خواهید بود با اطلاعات ذکر شده، نسبت به خرید نمک ماشین ظرفشویی خود اقدام نمایید و با خیالی راحت خرید خود را انجام دهید. چه ماشین ظرفشویی شما ال جی، بوش باشد و چه بکو، سامسونگ و یا هر مارک و برندی دیگر. در هر صورت باید بهترین برند های نمک مخصوص هر یک را خریداری نمایید تا شستشویی مطمین و بی ضرر داشته باشید. همچنین تلاش کنید نمکی بخرید که ویژگی های منحصر به فردی همچون پیشگیری از ایجاد و باقی ماندن رسوبات آسیب رسان، بهبود عملکرد مناسب دستگاه، از بین بردن سختی آب ورودی ماشین ظرفشویی برخوردار باشد.